GÜNEŞ KONTROL CAM FİLMİ

Güneş Kontrol Cam Filmi Nedir?

Güneş ışınlarından ve camlarla birlikte birleşen güneş ışınlarının zararlarından korunmak adına bu konuda güneş kontrol cam filmi muazzam bir üründür. Bu ürün sayesinde camlara filmler takılmakta ve dışarıdan gelen güneş ışınları def edilmektedir. Özellikle güneş gören evlerde, camlardan içeri giren güneş ışınlarının zarar vermesi nedeniyle güneş kontrol cam filmleri sıklıkla kullanılmaktadır. Öte yandan camın kırılmaması ya da parçalanmasının önlenmesinde büyük katkıları mevcuttur. Bu cam filmi 5 katmandan oluşmaktadır. Saydam tabaka, yapıştırıcı tabaka, UV filtresi, değerli metal tabaka ve çizilmez tabaka olarak tabakalardan meydana gelmektedir. Koruyucu ve düzenleyici bir yapısının olduğunu söylemek mümkündür.

Güneş Kontrol Cam Filmi Ne İşe Yarar

Evinizin, aracınızın ve daha birçok camlı alanın güneş ışınları ya da diğer faktörlerden korunması adına güneş kontrol cam filmi faydaları oldukça ön plana çıkmaktadır. Bu filmi uyguladığınız camda kırılma esnasında cama dayanıklılık sağlanır ve parçalar etrafa saçılmaz. Öte yandan yazın içerideki havayı dengeler ve klimanızın daha az çalışmasına neden olur. Bunun yanı sıra kışın içeride bulunan sıcak havayı odaya hapseder. Zararlı güneş ışınlarının bulunduğunuz odaya girmemesi konusunda %20 avantaj sağlar. Bunun yanı sıra evinizde bulunan eşyaların güneş ışınları nedeniyle solmamasına veya koltukların güneş ışınları nedeniyle deformasyona uğramamasına olanak sağlar.

Güneş Kontrol Cam Filmi Kullanım Alanları

Evinizin, aracınızın, ofisinizin ve daha birçok ortamın mutlaka zararlı güneş ışınlarından korunmaya ihtiyacı vardır. Bu nedenle güneş kontrol cam filmi kullanım alanları bakımından oldukça geniş bir hazneye sahiptir. Bu film sayesinde ofisinizde giren zararlı güneş ışınları önlenebilmekte ve daha iyi bir çalışma ortamı sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra evinizdeki eşyaların korunması ve evinizdeki camların korunmasında güneş kontrol cam filminin oldukça büyük önemi vardır. Özellikle yaz aylarından güneş ışınları nedeniyle iç bölümü zarar gören aracınızın korunmasında yine bu filmin etkisinin büyük olduğunu söyleyebiliriz. Binalarda, şirketlerde ve daha birçok yerde güneş kontrol cam filmi gönül rahatlığıyla kullanılabilecek bir üründür.

Güneş Kontrol Cam Filmi Fiyatları

Bildiğiniz üzere güneş kontrol cam filmleri artık birçok noktada sıklıkla kullanılmakta. Bindiğiniz toplu taşıma araçlarında, çeşitli devlet kurumlarında, araçlarda, özel firmalarda, evlerde ve ofislerde bu cam filmi fazlasıyla tercih edilmektedir. Bunun en önemli sebebi ise bu filmin zararlı güneş ışınlarından insanları, hayvanları ve çeşitli eşyaları korumasıdır. Bu nedenle toplumumuz fark etmeseniz bile bu cam filminin kullanımı oldukça yaygındır. Bu nedenle güneş kontrol cam filmi fiyatları hep bir merak konusudur. Bu cam filmlerinin derecesi, boyutu ve kalitesine göre fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Ev camları, ofis camları, araç camları ve daha birçok bölgenin güneş kontrol cam filmi kullanımı farklı olduğu için fiyatları da aynı oranda farklılık gösterebilmektedir.

Güneş Kontrol Cam Filmi Katmanları

Genel olarak kullanılan standart güneş kontrol cam filmi katmaları 5 katman oluşmaktadır ve her katmanın farklı bir işlevi bulunmaktadır. Saydam tabaka, bilindiği gibi görüntü alışverişi ve ışık alışverişi için bulunmaktadır. Yapıştırıcı tabaka, hem katmanların bir araya gelmesine hem de filmin cama uygulanmasında aracı görevi görmektedir. Bu yapıştırıcı güçlü ve kolay kolay solmaz bir tabakadır. UV filtresi, profesyonel filmlerde kullanılmaktadır ve filmdeki renk değişikliklerin en aza inmesinde bu filtre etkilidir. Değer metal tabaka, bu tabakanın ısıtma  yansıtma konusunda büyük bir görevi vardır. Çizilmez tabaka, filmin dış etkenlerden dolayı çizilmemesi ve filmin ömürlü olmasına olanak sağlar